Úvod

4. srpna 2010 v 13:41 | © SweetyMole |  Backstreet Boys
ÚVOD

Práce na této knize začíná v Lexingtonu v Kentucky, kde jsem se vydal po dětských stopách Briana Littrella a Kevina Richardsona. Odtud jsem přesídlil do Irvinu, divokého kentuckého venkova, abych pátral po detailech Kevinových časů, jež strávil v Cathedral Domain, v jeho domově v kopcích. Moje další cesta vedla do Organda na Floridě, kde jsem se pídil po dětských osudech AJ McLeana, Howieho Dorougha a Nicka Cartera. Ve všech těchto místech jsem absolvoval desítky rozhovorů s blízkými dětskými přáteli všech chlapců, s jejich profesory, s prvními učiteli zpěvu i s jejich prvními láskami, abych pronikl hlouběji do všech stránek jejich životů. Pátral jsem po klíčových lidech, kteří chlapcům pomohli předtím, než byli slavní, stejně jako po původních členech skupiny, kteří odešli. Všechen můj výzkum byl do té doby jakousi neoficiální biografií. Než jsem potkal Lou Pearlmana.
    Lou je milionář, byznysmen a tvůrce Backstreet Boys: on je objevil, podpořil v jejich začátcích a nakonec, navzdory všem pochybám, z nich udělal hvězdy. Také dnes ve svých dvaačtyřiceti, je Lou považován za šestého člena skupiny. Byl tak uchvácen hloubkou mého pátrání, že mě jednou při večeři v Organdu požádal, abych napsal oficiální biografii, čímž odstartoval druhou fázi psaní této knihy.
    V únoru 1997 jsem odjel do Belgie a do Švédska, abych sledoval Backstreet Boys při jejich evropském turné. Viděl jsem každou dimenzi jejich života lamačů mladých srdcí. Měl jsem možnost být s nimi, když odpočívali v zákulisí, v hotelu, na cestách, a především jim být nablízku při jejich koncertech a zakusit atmosféru fanouškovské mánie, jež roste každý den a v celém světě. Během této doby jsem s chlapci velmi často mluvil. Otevřeně se mi svěřovali se svými dětskými vzpomínkami, se smutnými zkušenostmi, s dojmy z prvních vystoupení, z těžkých časů, kdy se snažili prosadit, i s nynějšími zkušenostmi ze života hvězd.
    Tato kniha je mimo jiné výsledkem těchto rozhovorů. Díky dvěma rozdílným dimenzím průzkumu je bezpochyby jedinou biografií, jež nabízí celý příběh této skupiny. Je to detailní a upřímné shrnutí cesty pěti chlapců z různého, i obskurního prostředí k hvězdným výškám slávy. Začíná památným dnem v New Yorku, kdy Lou Pearlman dostal ten nápad založit skupinu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama